برای انتخاب لوستر مناسب قبل از هر چیزی بایستی سبک و مدل دکوراسیون منزلتان را مشخص نمایید به عنوان مثال آیا دنبال لوستر سبک کلاسیک هستید؟ یا سبکهای مدرن و فوق مدرن را ترجیح می دهید. سپس باید توجه داشته باشید برای چه فضایی (نوع فضا و همچنین سطح زیر بنا و متراژ آن محیط ) و برای چه هدفی، به دنبال خرید لوستر هستید. برای تامین نور و روشنایی منزل‌ تان اقدام به خرید لوستر کرده اید یا اینکه به دنبال یک اکسسوری و وسیله ‌ای برای زیبایی و تزیین فضای خانه‌ تان هستید، شاید هم هر دو. پس اول ببینید که قصد تان از تهیه لوستر چیست و بعد برای خرید آن اقدام کنید. قابل ذکر است که امروزه با توجه به نورهای جانبی ، نظیر پانل ها و هالوژنها، لوسترها بیشتر جنبه ی زیبایی آنها مد نظر است بطوریکه حتی در هتگام خاموش بودن هم زیبا جلوه کنند.

راهنمای انتخاب لوستر مناسب برای پذیرایی : 

خرید و انتخاب لوستر سقفی جزء انتخاب های سخت وسایل خانه است؛ زیرا اکثر افراد در آن تخصصی ندارند، ممکن است در انتخاب آن دچار مشکل شوند که کمک و راهنمایی فرد متخصص در رابطه با انواع لوستر سقفی می تواند کمک خوبی به ما باشد.

 در هر خانه با توجه به متراژ، ارتفاع سقف، نوع دکوراسیون داخلی و غیره لوستر سقفی آن را، باید انتخاب کرد.

 لوستر انواع مختلفی دارد؛ مثل لوستر سقفی کوچک، لوستر کریستالی، لوستر سقفی کریستال، لوستر برنزی یا انواع دیگری که در بازار وجود دارد.

 معمولا از لوستر سقفی برای تامین روشنایی خانه استفاده می شود و از لوسترهای دیواری به عنوان منبع کوچکتر نور استفاده می شود.

لوستر مناسب برای پذیرایی,لوستر مناسب پذیرایی

سبک های متفاوت لوستر


 نکاتی برای لوستر مناسب پذیرایی

اگر قصد دارید لوستر هال و پذیرایی خود را تغییر دهید و به دنبال منبع نور جدیدی می گردید باید با توجه به شرایط اتاق لوستر مناسب را انتخاب کنید. برای این انتخاب باید به دکوراسیون اتاق و رنگ های استفاده شده در مبلمان دقت کنید. انتخاب لوستر کلاسیک و بسیار بزرگ برای فضاهای کوچک سبب می شود فضا کوچکتر به نظر برسد.

 لوسترهای کلاسیک می توانند در فضاهای بزرگتر استفاده شوند و با ترکیب چند مدل دیواری دکوراسیون اتاق پذیرایی را تکمیل کنند. انواع لوسترهای کلاسیک با توجه به اندازه و ابعاد آن می تواند در دکوراسیون هر خانه ای استفاده شود اما بهتر است پیش از خرید به ابعاد و ارتفاع آن دقت شود.

 انتخاب لوستر پذیرایی و نشیمن؛ لوستر مناسب برای پذیرایی

لوستر سقفی پذیرایی باید یک مدل پرنور و درخشان باشد. اگر سقف پذیرایی شما بلند است می‌توانید از یک لوستر بزرگ یا بلند شاخه‎‌ دار استفاده کنید. باتوجه به سلیقه شخصی خود در انتخاب نوع دکوراسیون داخلی منزل می توانید نمونه کلاسیک یا مدرن را انتخاب کنید. اگر طول سقف شما بلند باشد می توانید از دو یا سه لوستر در قسمت های مختلف سقف استفاده کنید. اگر پذیرایی شما کوچکتر است از خرید لوسترهای پرحجم و بزرگ بپرهزید و سعی کنید متناسب با فضای پذیرایی لوستری کوچکتر با نوری متناسب انتخاب کنید تا فضا را شلوغ نکند.

 سبک و مدل لوستر یکی از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. قبل از بررسی ابعاد فنی لوستر، مشخص کنید که سبک چیدمان منزلتان، سنتی است یا از چیدمان مدرن یا فوق مدرن برای طراحی داخلی و دکوراسیون منزل لذت می برید. شاید هم برای اتاق پذیرایی و بخش های دیگر منزلتان تلفیقی از سبک مدرن و سنتی را می پسندید. در هر حال قبل از شروع فرآیند خرید، باید تصمیم نهایی را برای سبک چیدمان گرفته باشید.


ادامه دارد...